top of page
3 (2)_edited.jpg

Ty nejlepší
výlety
v Česku.

Tipy a rady: Aplikace, které se při cestování mohou hodit!

V dnešní době je spousta aplikací, bez kterých bychom se téměř neobešli. Technologie jdou velmi rychle kupředu. Vyvíjejí se nové a nové služby a doplňky... je jich vážně spousta. Které jsou ale nejlepší pro cestování? Máme pro vás nabídku mnoha užitečných aplikací do mobilu! Brzo také vydáme naší appku Zažijkraj.cz - máte se na co těšit.


=== Jízdenky na vlak ===

Můj vlak

Můj vlak je od společnosti České dráhy. Tato aplikace je přehledná, zorientuje se v ní každý uživatel, který si aplikaci stáhne – jednotlivé stanice, jízdenky, čas, kde vlak bude stavět a v kolik bude ze stanice vyjíždět.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.


Jízdenky RegioJet

Stejně jako u Českých drah nelze vytknout nějaké případné chyby, které by cestujícím ztížily cestu či koupi jízdenek. Pokud si jízdenku zakoupíte přes aplikaci, můžete ji průvodčímu doložit přímo ze svého mobilního telefonu. Je to velmi výhodné a mnohdy ušetří několik minut času – nemusíte stát frontu u přepážky.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

Leo Express

Aplikace Leo Express umí vyřídit také všechno, co se týče jízdenek. Pokud se změní trasa, aplikace vás upozorní. Máte tak jízdenky pod kontrolou, dostáváte potřebné informace o cestě, přehled jízdenek máte na jednom místě.

Aplikace dokonce nabízí integrovaný smile club, kdy za každou jízdu sbíráte kilometry, za které je pak možno získat slevu na další jízdenky.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

 

=== Navigace ===


Waze

Waze je aplikace, která je velmi spolehlivá při jízdě autem, avšak pro její funkčnost potřebujete mobilní data. Používá ji velké množství lidí a díky tomu poskytne aktuální informace, které přidávají její samotní uživatelé. Pokud cestujete po Česku a máte cestu zrovna po dálnici D1 – doslova to must have!


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

Sygic

Sygic je jednou z nejpoužívanějších aplikací, ke které nepotřebujete mobilní data. Předem si můžete stáhnout mapy nejen České republiky, ale i jiných zemí, které se uloží a budou se moci použít v offline modu. Méně výhodné je to v tom, že zabere více místa v úložišti. Aplikace nabídne i něco navíc, pokud si uživatel zakoupí prémiovou verzi, ale velmi dobře se dá obejít i bez této prémiové verze.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

Google mapy

Kratší cesta? Přeplněné úložiště v telefonu? Postačí všem známé Google mapy. Mají možnost toho, že dokáží najít cestu i do nejbližší kavárny, restaurace či obchodu.

Google mapy požadují, stejně jako Waze, mobilní data.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

Seznam mapy

V případě, že se nacházíte v místě, kde nemáte signál, nemáte mobilní data, aplikace Seznam mapy se náramně hodí. Jejich mapy si můžete před výletem za dobrodružstvím stáhnout doma, které pak použijete v offline modu. Velké plus tato aplikace získává za značení turistických tras! Takže skvělá appka, která vám může být po ruce na cestě s našim netradičním průvodcem!


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

HERE WeGO

Tato aplikace umožní navigaci atˇ už jedete autem, jdete pěšky nebo jedete na kole či hromadnou dopravou. Při této aplikaci opět nebudete potřebovat data, pokud si cílová místa stáhnete předem. Česká republika ale zabere poměrně dost místa v úložišti.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

 

=== Doprava ===


Park4Night

Aplikace jako dělaná pro ty, kteří cestují autem, karavanem nebo dodávkou! Její uživatelé do ní přidávají místa, kterými jsou třeba placená a neplacená parkoviště, různé odpočívárny a dokonce i zákoutí, kde můžete bezpečně zaparkovat a přespat.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

IDOS

Nejpoužívanější aplikace v České republice při cestování autobusem, městskou hromadnou dopravou, trolejbusy, tramvajemi i vlakem. Aplikace je velmi spolehlivá a přesná. Ukazuje možné přestupy i časový interval mezi nimi, zpoždění, mapu trasy či na které zastávce se zrovna vámi vybraný dopravní prostředek nachází. Dokonce si můžete zakoupit jízdenku pomocí SMS, a to vám může ušetřit spoustu času ve frontách nebo když zrovna nemůžete najít automat na jízdenky.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.


 

=== Ubytování ===

Airbnb

Tato aplikace funguje po celém světě, ale již i v České republice. Vyplatí se však spíše, když hledáte ubytování na delší dobu. V této aplikaci můžete najít mnohdy i nádherné pronajímané byty za skvělou cenu. Ale pozor, ta se mnohdy liší podle lokality.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

Booking

Booking je vhodná aplikace, když plánujete krátkodobější pobyty nejen ve městě, ale i například na vesnici. Nabízí mnoho hotelů, penzionů a hostelů. V této aplikaci můžete mít přehled o své rezervaci ubytování a tu můžete většinou bezplatně zrušit.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.

 

=== Bezpečnost ===

Zmínili jsme různé aplikace, které umožní koupi jízdenek, ukáží nám cestu kudy kam, zorganizují dopravu, zajistí ubytování. A ať už cestujete kamkoliv, nezapomeňte na to, že bezpečí je na prvním místě! A pro bezpečnost tady pro vás máme také jednu aplikaci.


Aplikace Záchranka

Pomocí jednoho tlačítka přivoláte nejen Zdravotnickou záchrannou službu, ale i tu Horskou. Těm také odešlete polohu, kde se zrovna nacházíte, takže opravdu v nouzových situacích je to velmi užitečná věc.


Pro IOS můžete stáhnout zde a Android zde.Koukni na náš cestovatelský eshop.


Nové články přímo do vašeho mailu?

bottom of page