top of page
3 (2)_edited.jpg

Ty nejlepší
výlety
v Česku.

Cestování se psem

Existují různé názory lidí na cestování se psem. Mnohdy je to velmi náročné, ale ono to vážně stojí za to. Můžete si užít kopec legrace s vašim nejlepším psím parťákem! Společné zážitky si odnesete nejen vy, vaši přátelé či rodina, se kterou cestujete, ale hlavně váš pes. Bude šťastnější a co si budeme povídat, unavený pes je spokojený pes!

Pěšky se psem

Cestovat pěšky se psem může být vážně zábavné. Můžete společně prožít spoustu společných zážitků. Pes objevuje a poznává nová místa stejně jako vy. Pokud se chystáte na výlet, zjistěte si nejprve informace o tom, jaká pravidla pro psy tam platí. Pravidly mohou být například: pokud musí být v určitých částech túry na vodítku nebo zda má pes povolen vstup pouze s náhubkem. Také se můžete setkat se značkou, která vyjadřuje povolený vstup pouze pro lidi s doprovodem asistenčního psa, nikoli se psi, kteří asistenční činnosti nevykonávají.

Měli bychom dbát na jeho pitný režim, na který mnoho psích majitelů zapomíná. Dají se koupit různé cestovatelské misky na vodu, které ve vašem cestovatelském batůžku nezaberou příliš místa. V mnoha obchodech se dají sehnat okolo 50–100 Kč. A nezapomeňte na pořádnou zásobu psích pamlsků jako svačinku!

I když můžete svého psího kamaráda nechat volně běhat, vždy byste měli s sebou nosit náhubek. Pes ho nemusí mít na sobě celou cestu. Může se ale hodit v případě, kdy narazíte na někoho, kdo se psů bojí, nebo také na pejska, který není socializován s ostatními psy. Pokud se budete po cestě stavovat na občerstvení, tak v mnoha restauracích je náhubek požadován.

A co cestovat s knížkou, za kterou se i vás pejsek otočí?


Dopravními prostředky se psem

Pravidlo pes na vodítku s náhubkem v dopravním prostředku platilo, platí a taky platit bude. Jsou lidé, co na toto pravidlo nadávají, ale neuvědomují si, že náhubky mají chránit jak jeho psa, tak ostatní cestující. Nikdy totiž nemohou vědět, kdo jejich pejskovi stoupne na ocas či tlapku. Ten ve stresu z autobusového prostředí může nevhodně zareagovat a způsobit tak velmi nepříjemnou situaci.

Důležitou radou pro cestování autobusem se psem je to, že s výchovou musí majitel začít hned od štěněcího věku. Jinak se pes bude bát, může se mu dělat zle, a místo klidné jízdy autobusem se z toho stane několik minut utrpení a stresu.

Check-list pro cestování se psem

Check-list může být velmi dobrou pomůckou, abyste nezapomněli na nic, co budete potřebovat. Mělo by se jednat o základní cestovatelskou výbavu s vašim čtyřnohým kamarádem. Pojďme se podívat, co na tomto seznamu nesmí chybět:

 • očkovací průkaz

 • obojek se známkou a vodítko

 • náhubek

 • voda, svačina, krmení

 • lékárnička

 • reflexní pásek

 • igelitové sáčky

 • hračka

 • cestovatelské misky na vodu

 • deka či pelíšek

 • pás do auta s připnutím k obojku/postroji

Nové články přímo do vašeho mailu?

bottom of page