Jak si užít Den matek společně?

Den matek je pro naše maminky jedním z nejkrásnějším v roce. Pojďme společně se podívat na tipy, jak si tento den s maminkou užít co nejvíce! Na konci článku je skvělý tip na dárek, který určitě ocení! 


Vezměte maminku na výlet


Nejlepší stezka Evropy: Z údolí Lužnice


Pěší stezka údolím Lužnice Toulava z Plané nad Lužnicí do Týna nad Vltavou patří mezi nejlepší stezky v Evropě. Jedná se o úplně první českou stezku „Leading Quality Trails Best of Europe“ v překladu „Stezky špičkové kvality, nejlepší v Evropě“.


Pokud si chcete vyrazit s maminkou na víkendový nebo několikadenní výlet, tahle trasa je pro vás ta pravá. Je dlouhá 55 km a rozděluje se do čtyř denních etap. Na této nádherné trase narazíte na historická města Tábor a Bechyni, Stádlecký řetězový most, zříceniny Příběnice a Dobronice, zámek Koloděje nad Lužnicí, a hlavně na nádherné údolí Lužnice. Stezka vede tunelem ve skále, ale taky kolem skalních stěn.


Doerellova vyhlídka


Doerellově vyhlídce se někdy také říká Výslunní vyhlídka, neboť se nachází na vrchu Výslunní. Z tohoto místa můžete České středohoří parádně zachytit na fotografii a rozhled do malebného okolí samozřejmě také stojí za to! S maminkou si výhled můžete vychutnat plnými doušky, udělat si třeba piknik a vážit si chvíle, že jste spolu.


Rešovské vodopády


Největší vodopády Nízkého Jeseníku se nazývají Rešovské vodopády. Říčka Huntava pramenící ve Stříbrných Horách tu vyhloubila skalnaté údolí. Území je chráněno a můžete se procházet po dřevěných lávkách a schodech. Vy i maminka si tento výlet užijete a budete na něj určitě dlouho vzpomínat. Není nic lepšího, než společně prožít jedno odpoledne v přírodě u tak nádherného vodopádu.


Piknik v parku


Vezměte si s maminkou víno, jídlo, které máte oba rádi, pití, něco sladkého na zub, zkrátka všechno, co vás napadne a udělejte si piknik v přírodě, v parku nebo i u vás na zahradě. Užijte si klid, pohodu a taky si můžete zahrát nějaké společné hry, poslouchat hudbu nebo vzpomínat na nějaké vtipné historky, které jste spolu zažili. To neomrzí nikdy a taky upevníte společné vztahy!


Dopřejte si to, co máte společné


„Mami, vzpomínáš si, když jsme…?“


Jděte trošku hlouběji do paměti a vzpomeňte si na nějaké své rituály, které jste se svou maminkou prováděli. Třeba co jste dělali když pršelo, o prázdninách či kam jste nejraději vyráželi na výlet… Chodili jste každou neděli na procházku? Povídali jste si před spaním? Chodili jste spolu na nákupy, vařili a pekli? Udělejte si společný den jako kdysi! Vzpomeňte si na to, co máte nebo jste měli společného, a udělejte si den podle toho.


Darujte mamince originální dárek!


Nechceš mamince dávat zase kytku, bonboniéru, čokoládu nebo bonbóny? Věnuj své mamince dárek takový, který ji vážně potěší. Zkus popřemýšlet nad tím, co má skutečně ráda. Nebo také zkus něco vyrobit. Takové dárky se totiž cení nejvíce.


Avšak největším dárkem bude to, že ji řeknete, že ji máte moc a moc rádi!

Ať už ti žádný článek neuteče...! 

Zažijkraj.cz

Sleduj nás na Instagramu

Sleduj nás i na dalších sítích

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© 2020 by Martin Dušek.