Jak vybrat toho pravého turistického průvodce?


Jak vybrat toho pravého turistického průvodce

Na trhu se setkáte s celou řadou turistických průvodců po naší zemi - jak ale máte vybrat toho pravého? V následujícím článku jsme si pro vás připravili takovou malou nápovědu, díky které se určitě netrefíte vedle, a turistickým dárkem potěšíte. Pod rukama nám prošly stovky publikací, ale na náš e-shop se dostaly pouze ty nejlepší. Nejsme totiž jen přeprodejci této literatury, ale nadšenci s opravdovým zájmem o výlety… Navíc všechny tituly máme skladem a odesíláme je maximálně do druhého dne. A chcete poradit úplně na míru? Napište nám na email info@zazijkraj.cz nebo využijte našeho chatbota na eshopu.
Po celé republice nebo do konkrétních krajů?

Zásadní otázkou je, zda obdarovaný vyráží za hranice svého okresu, kraje či oblasti. Nabízíme totiž jak publikace, které inspirují na výlety v celé České republice, tak i lokální průvodce. Na výběr jsou buď obecně zaměřené výlety - příkladem zde může být například bestseller “Špalíček výletů: To nejlepší” od profíků z nakladatelství Soukup a David nebo pro auto-turisty “Cestovní kniha” a moto-turisty “Motorkářský průvodce po Čechách”.
Pokud ale obdarovaného zajímají pouze konkrétní místa, můžete si vybrat tematicky zaměřené publikace. “Hrady bez ohrady” vás vezmou na krásná, ale méně známá místa, která můžete navštívit i během zimy či uzavření klasických památek. “Nejkrásnější rozhledny” vás vytáhnou za super výhledy a například “Podzemí” představí krásy v podobě jeskyní. Pro malé dobrodruhy zase doporučujeme “Kvído Cestovatel - deníky po jednotlivých krajích” nebo turistické knížky pro děti (zde).


Druhou kategorií jsou publikace oblastní, zaměřené na konkrétní kraje nebo CHKO či významné okresy. Krásně zpracované oblasti vychází v rámci edice “Známé, neznámé” nebo pro milovníky Prahy - celá kategorie (zde).
Co darovat občasným výletníkům?

Hledáte dárek pro člověka, který je jen příležitostní výletník, a chcete mu dát inspiraci na stovky hodin výletů? Určitě nesáhnete vedle, pokud koupíte jakoukoliv publikaci z edice “Špalíček výletů”. Na své si tam přijdou jak turisté - amatéři, tak i ostřílení výletníci. Třicetiletá zkušenost autorů dodává knihám praktické informace ve čtivé formě.Hledáte něco pro mladé páry nebo rodiny?

Kreativní deník, fotoalbum i průvodce… tak by se ve zkratce dala představit publikace Zažijkraj.cz - zatím s námi můžete zažívat výlety po Libereckém, Ústeckém kraji nebo Praze. Každá kniha obsahuje 50 tipů na výlet, spoustu místa na vaše poznámky a jako bonus nabízí zábavné výzvy pro malé i velké. Vyrazíte s námi na výlet?