Kam na výlet na prvního máje

„Byl první Máj, lásky čas.“ Věta, která se určitě vybaví většině z nás, když se řekne slovo máj. Je to den, který je jedním z nejkrásnějších v roce, den zamilovaných. Každá žena i dívka by měla být políbena pod rozkvetlou třešní, aby neuschla. Pokud nenajdete rozkvetlou třešeň, nezoufejte. Vždyť rozkvetlé bílé jabloně jsou taky přenádherné! Máme pro vás pár tipů, kam v tento krásný den vyrazit a užít si ho se svou drahou polovičkou. Pokud nejste v páru, nevadí! Vezměte čtyřnohého parťáka nebo nejlepší přátele, rodinu, rozhodně se to vyplatí!


Romantika v Českém Švýcarsku


V Českém Švýcarsku můžete vyrazit na Mariinu vyhlídku v Jetřichovických skalách, která nese jméno podle manželky hraběte Kinského. Rozhodně stojí za to si trochu přivstat a vyrazit na vyhlídku brzy ráno, kdy je výhled na krajinu zahalen do ranní mlhy. To může být vážně romantické.Druhým tipem je krásný Dolský mlýn, kde se natáčela pohádka Pyšná princezna. Kolem pozůstatků po mlýně protéká říčka Kamenice. Ta dodává tomuto místu neuvěřitelné kouzlo, ale i zvláštní atmosféru.Mumlavské vodopády

Mumlavské vodopády – romantické místo v Krkonoších. Vodopády vytvořila řeka Mumlava. I zde se natáčel známý film Svatební cesta do Jiljí. Na úpatí vymlela voda s pískem tzv. Čertova oka, která jsou v žulovém podkladu.


Noční pozorování hvězd

Pokud bude na prvního máje přát počasí a nebude zatažená obloha, rozhodně si po krásném dni vyrazte někam, kde je nádherný výhled na hvězdnou oblohu.

Takový výhled si určitě užijete v Jizerce, kde se nachází dvoukilometrové údolí a oblohu je možno sledovat kdekoli na louce.

Další dobrou volbou můžou být krásné beskydské lesy. Určitě se vždy najde nějaký palouček, kde budete mít opravdu krásný romantický a klidný zážitek z hvězd. Rozhodně nejde opomenout Třebouňský a Banišovský vrch, který je ve výšce 800 m n. m.Divoká Šárka

Podél Šáreckého potoka se rozkládá přírodní rezervace Divoká Šárka. Poblíž můžete najít soutěsku jménem Džbán a také Čertův mlýn. Trasa je dlouhá přibližně osm kilometrů, ale výlet na toto místo bude stát za to!Ať už ti žádný článek neuteče...! 

Zažijkraj.cz

Sleduj nás na Instagramu

Sleduj nás i na dalších sítích

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© 2020 by Martin Dušek.