top of page
3 (2)_edited.jpg

Ty nejlepší
výlety
v Česku.

Kam na výlet: Lysá hora


To, že Lysá hora je královna Moravskoslezských Beskyd se neříká jenom tak. Patří totiž mezi nejvyšší horu Těšínska a Beskyd. Měří 1323 m n. m. Nachází se na rozhraních jednotlivých obcí, kterými jsou Malenovice, Staré Hamry, Krásná a Ostravice. Tato hora má mnoho cest a stezek různých úrovní a některé z nich vám opravdu dají do těla. My se dnes na Lysou vydáme po žluté z Krásné a vezmeme s sebou psího kamaráda!

Tato trasa je dlouhá přibližně 7 km. A myslím si, že tato cesta patří k těm nejjednodušším, takže si výstup na Lysou určitě užijete. Na začátku stezky se nachází přírodní památka Vodopády Satiny, které jsou vážně kouzelné a stojí za to k nim odbočit. Pokud Váš pejsek miluje vodu, tak se může ve vodě smočit a dobře se vyřádit. Ale neunavte ho moc, čeká ho ještě dlouhá cesta nahoru!

Po zaslouženém výkonu se na vrcholu nachází dvě velké turistické chaty. Tady u. nás říkáme, že na Lysé hoře mají nejlepší česnekačku a je téměř tradicí si ji po výšlapu dopřát. Jedna z nich je replikou Bezručovy chaty, která je nyní místo původní, tu bohužel zničil požár. Druhá chata jménem Maraton je věnována jednomu z největších a mimořádných běžců, olympijskému hrdinovi všech dob Emilu Zátopkovi.

Krom dvou chat se zde nachází také 78metrový telekomunikační vysílač, kaplička z roku 2015, kamenná chata z roku 1933, meteorologická stanice a Horská služba.

Z vrcholu Lysé hory na vás čeká nádherný a nezapomenutelný výhled na všechny světové strany. Uvidíte Javorníky, hřebeny i údolí Beskyd. Pokud vám bude přát počasí a obloha, můžete spatřit také horu Praděd.

A až budete na Lysé, nezapomeňte se dotknout vrcholového sloupu a něco si přát! Teď si užijte fotky a nezapomeňte nám napsat, jestli jste na Lysé hoře byli a co se vám nejvíce líbilo!

Vaše Verča z týmu Zažijkraj.czNové články přímo do vašeho mailu?

bottom of page