top of page
3 (2)_edited.jpg

Ty nejlepší
výlety
v Česku.

Nechte se nalákat do české krajiny

Mnozí slavní cestovatelé se netají tím, že jedním z důležitých momentů při cestách do dalekých a často exotických zemí je docela normální těšení se na návrat domů. A věř, že pro Himálaj nezapomenou na Český ráj a třeba pro Tichomořské ostrovy nezapomenou na jihočeské rybníky. Jiní furiantsky prohlašují, že nejdříve, dokud jsou při silách, potřebují procestovat velký svět a až ke stáří začnou zkoumat tu malou zemičku, ve které žijí.

Oproti minulým generacím, pro něž vrcholným turistickým zážitkem byla túra po bulharských či rumunských horách, ten velký svět opravdu můžeš poznat, záleží to opravdu jenom na tobě. Ale stejně by si člověk měl nechat dost času na cestování po Česku – od dětství s rodiči, se skautským oddílem, s partou přátel, až po stáří, kdy na mnohé, co bys chtěl zvládnout, už nestačíš. Vždyť dobré je srovnávat a poznávat svoji zemi opravdu všemi smysly. To, co člověk vidí, zažije a pozná sám na vlastní kůži, to se ve škole naučit nedá.


Vztah k vlastní zemi se nedá nadiktovat a názor by sis měl vytvořit sám, ne ho přebírat od „píár“ agentur. Přijít ne jako dobyvatel přírody, ne jako všeználek, ale s přiměřenou dávkou pokory a ochoty vnímat. Nemusíš proto nacestovat tisíce či stovky kilometrů, kdo má oči a srdce otevřené, užívá se zajímavých zážitků na každém kroku.


Památky, které lákají návštěvníky z různých koutů zeměkoule, i takové, které jsou skryté a dodnes nabízejí svá tajemství, přírodní zajímavosti, kde v sezóně je hlava na hlavě, ale i lokality, kde člověk je sám se sebou. Na cestách po Česku si můžeš vyzkoušet aktivity, kterých rok od roku přibývá – od rekreace u vody až třeba po ferraty či opravdové lezení ve skalních městech, nebo si užít posezení ve vinném sklípku či u dobrého moku v některé z mnoha hospůdek. Tohle se odkládat nedá, vždyť není smutnějšího zjištění na sklonku života, že člověk vlastně ani neví, kde žil a o co všechno přišel.


Soukup & DavidA co zkusit cestovat netradičně? Zažij Ústecký kraj...


Nové články přímo do vašeho mailu?

bottom of page