Šetrně k přírodě na cestě za dobrodružstvím

Dnešní moderní styl z velké většiny zatěžuje přírodu. Lidé na zemi přibývají, čímž se zvětšuje množství spotřebovávání materiálů, které přírodě škodí. Tím, jak jde technologie dopředu, se nabízí víc a víc možností, kterými můžeme nepříznivé chování k přírodě omezit nebo co nejméně poškozovat. Není to tak těžké, jak se nejspíše zdá. Stačí jen chtít, a proto máme pro vás pár typů, jak být ekologičtí na cestě za dobrodružstvím.

1. Neodhazujte odpadky v přírodě, třiďte odpad

V lesech, parcích, na ulicích se najde spousty odpadků. Měli bychom si uvědomit, že tímto se příroda zatěžuje o několik let, než se odpadky rozloží. Některé se mohou rozkládat i několik desítek let. Proto s sebou noste nějaký látkový pytlík, do kterého budete dávat například obal od svačiny a různé další odpadky. Pytlík pak vysypte do nejbližšího koše. Samozřejmě pokud možno, třiďte odpad.

2. Skleněné láhve na vodu

Plasty jsou pro naši planetu docela velkým problémem. A proto bychom je měli omezovat. Tomuto problému se dá předejít tím, že budeme používat ekologické lahve, karafy a termosky na čaj či kávu, které se dají opětovně použít.

3. Omezujte věci na jedno použití

Věcmi na jedno použití se rozumí například příbory, lahve, kelímky, tašky, sáčky. To všechno můžete nahradit věcmi, které můžete použít opakovaně. Opravdu se vyplatí zainvestovat do alternativ jako jsou třeba krabičky, plátěné kapsičky, které životnímu prostředí neškodí. Ušetříte spousty plastů!

4. Ekologické čistící prostředky

V dnešní době se vyrábí a prodává velká spousta prostředků a dezinfekcí, které životnímu prostředí neškodí. Použijte ekologické dezinfekce a mýdla, které na výletě určitě použijete, protože hygiena je velmi důležitá stejně, jako ochrana našeho životního prostředí.

5. Zasaďte stromek

Zasazení stromku je velmi přínosné pro ovzduší, pro půdu a dokonce, pokud zasadíte na západní straně vašeho domu, časem zastíní dům a ušetříte tak za klimatizaci, větráky. Zasaďte počet stromků třeba za každého člena rodiny nebo co určitý časový interval. Samozřejmě nejedná se jen o zasazení stromku jen u vašeho domu na zahradě, ale klidně ho můžete zasadit v parku, v lese, na louce.

6. Na výlet se vyjdete pěšky nebo na kole

Čím více omezíme jízdu autem a městskou hromadnou dopravou, tím o něco více šetříme přírodu. Dejte si trochu do těla, vždyť pohyb je přeci zdravý a zdraví prospěšný! Nasedněte na kolo a vyrazte na výlet. A pevně věříme, že bude spousty dobrodružství. Můžete s sebou vzít našeho netradičního průvodce, který obsahuje spoustu výzev a parádní tipy.

7. Výlet za ekologií

V České republice je velké množství míst, kde můžete jet za ekologií. Můžete navštívit různá ekologická centra, farmy, dokonce i Zoo, které mají záchranné stanice pro živočichy a také i muzea. Můžete se projet na koni, vychutnat si procházky v přírodních rezervací, vyrazit na nejrůznější turistické stezky.

Ať už ti žádný článek neuteče...! 

Zažijkraj.cz

Sleduj nás na Instagramu

Sleduj nás i na dalších sítích

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

© 2020 by Martin Dušek.