top of page
3 (2)_edited.jpg

Ty nejlepší
výlety
v Česku.

Věděli jste: Jak nás cestování rozvíjí?

Seberozvoj je velmi důležitý a mnohdy neuvěřitelně těžký. Občas je nutné zdolat nějaké překážky a i když padneme na kolena, musíme se otřepat, vstát a jít dál. Takové situace nás mohou naučit mnoha věcem, ale vedou i k tomu, abychom byli silnější a šťastnější. Věděli jste ale, že cestování nás rozvíjí mnohdy více, než jsme si mysleli?

Cestování posouvá hranice

Není nic lepšího než překročit hranici svého začarovaného kruhu, odvázat se a překonávat sám sebe! Vždy, když se nacházíme na cestách, ať už s doprovodem nebo sami, čelíme nějaké výzvě. Třeba takové, že každý z nás máme nějaké „to svoje“, jako je například strach, jiné priority, zvyky, jiná očekávání, což během cestování musíme dát častokrát stranou. A to je výzva! Oprostit se od toho všeho a vydat se posouvat své hranice.


Cestování z nás udělá zkušenější a svobodnější JÁ

Často se na cestách setkáme s nějakým problémem. Ale každý problém má své řešení! A v momentě, kdy si uvědomíme, že řešení existuje, není problémem, ale další výzvou. Výzvou, která z nás udělá zkušenější a svobodnější JÁ!


Díky cestování poznáváme lépe sami sebe

Každý z nás má své sny a tajná přání, každý si je chce splnit. Na této cestě ke splnění svých tužeb, ať už cestujeme po Česku, v zahraničí nebo dokonce na „své pouti životem“, poznáváme sami sebe a objevujeme na sobě to, co jsme dřív možná ani netušili.

Před cestou víme o sobě co umíme, jaké máme dovednosti, schopnosti, co zvládáme a co je naopak naší slabinou. Ale pokud máme před sebou nějakou výzvu, nutí nás to udělat i to, co jsme si dříve mysleli, že nezvládneme. A ten osvobozující pocit, který nás po zdolání výzvy naplní, je k nezaplacení!


Cestování podporuje kreativitu

Nově objevená a navštívená místa, vyzkoušení něčeho nového a splnění výzev pomáhá rozvíjet kreativitu a tvořivost. Cestujte s chutí poznávat a objevovat, s otevřenýma očima a také s čistým srdcem. Jinak by vám mohla utéct spousta inspirace, nápadů a nových podnětů!


Cestování nás naučí vážit si více toho, co teď máme

Pomocí cestování se zbavujeme předsudků a vystupujeme ze své komfortní zóny. Předsudky mnohdy máme k jakékoliv zemi, ať už k cizí nebo k té naší, k nějaké kultuře, k lidem, k životu… Často si stěžujeme na zbytečnosti a věci naprosto nepodstatné. Názor však změníme v momentě, kdy si uvědomíme to, jaký skvělý domov vlastně máme, protože doma je vždy nejlépe.


Pojď čelit výzvám s námi a poznej víc sám sebe a rozvíjej se!Nové články přímo do vašeho mailu?

bottom of page