Ty nejlepší výlety v Česku.

22.9.2022

·

Minut čtení: 3

5 nejzábavnějších deskovek na víkend, když vás počasí nepustí ven

Přechod z letních prosluněných dnů do tmavého chladného podzimu nebývá vždy příjemný. Jestliže vám selhaly plány na víkend kvůli počasí nebo se vám zkrátka nikam nechce, není nic špatného na tom zůstat pro jednou doma u rodinného krbu s příjemným společným programem.

Pokud si přejete zapojit rodinu a společný program má být více než pasivní sledování televize, mějte raději připraveno něco, čím opravdu upoutáte pozornost. Desková hra se může pro některé na první pohled jevit jako chabá náhrada oblíbeného televizního programu, neodsuzujte ovšem unáhleně.

Existuje mnoho her, u kterých se vyřádíte tak, že se vám nebude chtít skončit.

V tomto článku vám představíme 5 zábavných her, které jsou oblíbené jak mezi jejich příznivci, tak i mezi těmi, kteří stolní hry tolik nehrají.

Bang

 

 

Máte rádi přestřelky, salóny a divoký západ? Ponořte se do westernové atmosféry společně s karetní hrou Bang. Mnohým možná známá hra o 80-ti kartách je dodnes jednou z nejpopulárnějších karetních her mezi hráči všech věkových kategorií.

Hraje se ve 4-7 lidech a připraví vám zhruba hodinu a půl zábavy. Pravidla jsou jednoduchá – na počátku hry si zvolíte postavu a poslání, vaším cílem bude zlikvidovat protivníka tím, co vám přistane v balíčku. Pokud budete mít namále, stačí doplnit životy pořádnou pintou piva.

Hra končí vítězstvím pro šerifa, pokud jsou zlikvidováni všichni bandité. V obráceném případě vítězí bandité a v případě úmrtí všech kromě odpadlíka je vítězem právě odpadlík.

Výhodou této hry je, že se u ní pobavíte, ať už vám je 10 nebo 60 let Strávíte s ní solidně dlouhý čas a pokud chcete hrát déle, není problém si vystřídat role, a dát další hru.

 

Bang! (SLEVA 10%)

 

Co na to Češi

 

 

Každý jistě viděl minimálně jednou nějaký televizní pořad typu AZ kvíz, při kterém zkoušel spolu se soutěžícími hádat odpovědi, ať už s úspěchem nebo bez něj. Rádi byste si také zasoutěžili, potrápili mozkové závity, užili si spoustu zábavy bez nutnosti vystupovat v televizi? Jestli znáte pořad „Co na to Češi“,

který se AZ kvízu a jiným soutěžím velmi podobá, tak je tato hra pro vás jak stvořená.

Ve hře se rozdělí skupina až deseti hráčů na dva týmy a během hry si vyměňují otázky. Cílem je odhadnout co nejpřesněji, jak na danou otázku odpověděla stovka dříve dotazovaných Čechů. Pokud víte odpověď, zmáčknete knoflík, který následně zabzučí, a za zodpovězené otázky získáváte body. O body vás ovšem může druhý tým také připravit.

Hra má pět kol a trvá zhruba půl hodiny, takže je ideální jako rychlovka. Pokud nemáte příliš času na hraní nebo chcete zbylý čas věnovat dalším aktivitám, opět vám samozřejmě nic nebráni zahrát další kolo.

Na této deskovce je skvělé, že nabízí kromě zábavy výzvu otestovat své znalosti, které neodoláte. Tuto stolní hru také doporučujeme vzít na váš příští večírek a garantujeme vám, že budete hvězdou večera. Navíc si všichni díky vám užijí spoustu legrace.

 

Co na to Češi (SLEVA 10%)

 

Znáte Česko

 

 

Jak moc znáte Českou republiku? Kdekdo by si řekl, že svou rodnou zemi přece moc dobře zná. Přesvědčte se, jestli tomu tak opravdu je při hře „Znáte Česko?“.

Hra obsahuje neskutečných 1350 otázek na témata, jako jsou historie, geografie, kultura, příroda a další. Ověříte si, jak moc jste dávali pozor ve škole, a třeba budete mile překvapeni.

Za každou odpověď dostanete finanční odměnu a vítězí logicky ten s největším finančním obnosem na konci hry. Hra zabaví až šest hráčů zhruba na tři čtvrtě hodiny.

 

Znáte Česko? (SLEVA 24%)

 

Vědomostní pexeso – Česká NEJ

 

 

Své děti můžete zabavit u netradičního vědomostního pexesa., kde místo skládání kartiček se stejným obrázkem k sobě sbíráte až 48 kartiček s různými faktickými informacemi.

V pexesu „Česká nej“ dopřejete svým dětem nová poznávání jejich rodné země, znalostní výhodu ve škole a především radost ze hry.

 

Vědomostní pexeso (SLEVA 6%)

 

Kvízy do kapsy

 

 

Přestože jsou „Kvízy do kapsy“ výbornou hrou na cesty mimo jiné pro svou skladnost, určitě neprohloupíte, když si ji zahrajete v pohodlí domova. Kvízy nabízí otázky týkající se různých témat, jako jsou světové kontinenty, města či památky nebo třeba vinařství.

 

Kvízy do kapsy (Evropa)

 

Doufáme, že si s hrami opravdu užijete příjemný víkend, a pokud je ještě ve své sbírce nemáte, nabízí se jako možnost pro nápaditý dárek pro vaše blízké. Neváhejte si projít náš malý rodinný eshop a vybrat si podle svého gusta. Pokud se řadíte mezi náročné hráče deskových her neváhejte si také prohlédnout tuto nabídku strategických her od Tlama Games.

ikona facebook

lukas prochazka

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše