Ty nejlepší výlety v Česku.

13. 12. 2021

·

Minut čtení: 3

Jak vybrat toho pravého turistického průvodce?

Na trhu se setkáte s celou řadou turistických průvodců po naší zemi – jak ale máte vybrat toho pravého? V následujícím článku jsme si pro vás připravili takovou malou nápovědu, díky které se určitě netrefíte vedle, a turistickým dárkem potěšíte. Pod rukama nám prošly stovky publikací, ale na náš e-shop se dostaly pouze ty nejlepší. Nejsme totiž jen přeprodejci této literatury, ale nadšenci s opravdovým zájmem o výlety… Navíc všechny tituly máme skladem a odesíláme je maximálně do druhého dne. A chcete poradit úplně na míru? Napište nám na email info@zazijkraj.cz nebo využijte našeho chatbota na eshopu.

 

 

 

Po celé republice nebo do konkrétních krajů?

Zásadní otázkou je, zda obdarovaný vyráží za hranice svého okresu, kraje či oblasti. Nabízíme totiž jak publikace, které inspirují na výlety v celé České republice, tak i lokální průvodce. Na výběr jsou buď obecně zaměřené výlety – příkladem zde může být například bestseller “Špalíček výletů: To nejlepší” od profíků z nakladatelství Soukup a David nebo pro auto-turisty “Cestovní kniha” a moto-turisty “Motorkářský průvodce po Čechách”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud ale obdarovaného zajímají pouze konkrétní místa, můžete si vybrat tematicky zaměřené publikace. “Hrady bez ohrady” vás vezmou na krásná, ale méně známá místa, která můžete navštívit i během zimy či uzavření klasických památek. “Nejkrásnější rozhledny” vás vytáhnou za super výhledy a například “Podzemí” představí krásy v podobě jeskyní. Pro malé dobrodruhy zase doporučujeme “Kvído Cestovatel – deníky po jednotlivých krajích” nebo turistické knížky pro děti (zde).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhou kategorií jsou publikace oblastní, zaměřené na konkrétní kraje nebo CHKO či významné okresy. Krásně zpracované oblasti vychází v rámci edice “Známé, neznámé” nebo pro milovníky Prahy – celá kategorie (zde).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co darovat občasným výletníkům?

Hledáte dárek pro člověka, který je jen příležitostní výletník, a chcete mu dát inspiraci na stovky hodin výletů? Určitě nesáhnete vedle, pokud koupíte jakoukoliv publikaci z edice “Špalíček výletů”. Na své si tam přijdou jak turisté – amatéři, tak i ostřílení výletníci. Třicetiletá zkušenost autorů dodává knihám praktické informace ve čtivé formě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hledáte něco pro mladé páry nebo rodiny?

Kreativní deník, fotoalbum i průvodce… tak by se ve zkratce dala představit publikace Zažijkraj.cz – zatím s námi můžete zažívat výlety po Libereckém, Ústeckém kraji nebo Praze. Každá kniha obsahuje 50 tipů na výlet, spoustu místa na vaše poznámky a jako bonus nabízí zábavné výzvy pro malé i velké. Vyrazíte s námi na výlet?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co darovat pro rodinu s dětmi?

Krásná publikace od Evy Obůrkové – “Výlety (nejen) s dětmi – 1600 tipů, kam vyrazit po Česku” nabízí obrovské množství inspirace, kam se vydat nejen s malými dobrodruhy.

 

 

 

 

 

Co darovat dětem?

Právě pro ně máme připravených 14 knížek provádějících děti zábavnou formou po všech krajích České republiky. Celou knihou je pak doprovází chobotnička Kvído, kterou si určitě zamilují. Deníky jsou určeny dětem od 4 do 12 let. Každý výlet v deníku obsahuje popis místa, dva lehčí úkoly pro mladší děti a dva těžší úkoly pro starší děti. U každého výletu je také místo pro nalepení cestovatelské známky a případně i pro další poznámky. Deník obsahuje přehlednou mapu kraje se všemi výlety, tužku i samolepky, kterými děti mohou označit, kolik výletů už podnikly.

 

 

 

 

 

 

Mimo Kvída ale také máme další krásné dětské průvodce a publikace, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co darovat babičce nebo dědečkovi?

Ať už pro aktivní seniory nebo ty, kteří si cestují prstem na mapě, bychom určitě doporučili krásně zpracovanou edici “Špalíček výletů”. Díky stovkám fotek se tak obdarovaný může přenést na krásná místa Čech, Moravy a Slezska přímo ze svého domova. Pozornosti by také neměla uniknout fotokniha “100 pohledů na Česko” nebo “Česká republika – To nejlepší z Čech, Moravy a Slezska”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro milovníka dobrého vína nebo piva?

Nabízíme i speciální průvodce za pivem nebo vínem naší země.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdo vlastně stojí za zmiňovaným Nakladatelstvím Soukup a David?

Parta nadšenců, která o Česku píše už několik desítek let. Vše má prochozené, nafocené a zažité. Texty jsou tak čtivé a nabízí praktické informace přímo z terénu… Nakladatelství S&D vzniklo již v roce 1992 a postupně se vypracovalo na jedničku na poli turistických průvodců po Čechách, Moravě a Slezsku. Za písmeny S a D v názvu se skrývají „otcové zakladatelé“ – Vladimír Soukup a Petr David. Oba za svou práci získali řadu cen (1. místo v kategorii „turistický průvodce“ v soutěži FIJET, čestné uznání za literaturu faktu, ceny CzechTourism aj.). Jakožto s odborníky na slovo vzatými se s nimi můžete setkat na vlnách Českého rozhlasu (pořad Šťastnou cestu) a jsou autory velkého množství knížek, vydávaných ve spolupráci s nakladatelstvím Knižní klub (Euromedia). Mezi nimi vyniká nejmonumentálnější turistické dílo v dějinách českých zemí – čtrnáctisvazková “Velká turistická encyklopedie ČR.”

 

Navíc právě my, Zažijkraj.cz, se můžeme pyšnit exkluzivním partnerstvím s tímto legendárním nakladatelstvím.

 

 

 

 

ikona facebook

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše