Ty nejlepší výlety v Česku.

18. 8. 2021

·

Minut čtení: 3

Rozhovor s autorem aplikace Zažijkraj.cz

Dnes jsme si pro vás připravili exkluzivní rozhovor s autorem celého projektu Zažijkraj.cz Martinem Duškem. Za tímto vším totiž nestojí žádná firma o desítkách zaměstnanců, ale pouze parta mladých lidí pod vedením jednoho dvaadvacetiletého Ústečáka s cílem alespoň trochu změnit přístup k cestovnímu ruchu po naší krásné zemi.

 

Martin Dušek – autor projektu

Za dobu existence (od roku 2019) za sebou máme řadu super úspěchů. Pyšníme se třemi vlastními knižními tituly s tím, že jeden vyhrál cenu v rámci celorepublikové soutěže knižních průvodců. V minulém roce jsme také navázali úzkou spolupráci se známým vydavatelstvím cestovatelských průvodců Nakladatelstvím Soukup a David. Právě s nimi jsme pro vás připravili něco nového – mobilní turistickou aplikaci. Přečtěte si krátký článek a pak hurá na cesty s aplikací Zažijkraj.cz

 

Martine, vytvořit aplikaci asi nebude nic lehkého, jak dlouho už na ní pracujete? A proč vlastně appka?

Samotný nápad se zrodil ještě před covidem a všemi omezeními. Všehovšudy na tom pracujeme už neuvěřitelný rok a půl. Původně jsme chtěli pokračovat ve vydavatelské činnosti a přidat k naší trojici knížek další kraje, ale od tohoto plánu jsme se na chvilku odchýlili a rozhodli se udělat něco, co ovlivní mnohem více lidí. Chytrý mobilní telefon už má v dnešní době téměř každý a většina z nás bez něj ne

vystrčí paty z domu. Přiznejme si to… mobilem platíme, brouzdáme po internetu a nahrazuje už i klasický foťák. A také je to ideální platforma na výlety, protože každý může mít všechny informace v jedné kapse a vždy po ruce. Tak vznikl nápad vytvořit vlastní aplikaci, která přinese něco nového do cestovního ruchu a zjednoduší lidem turistiku po Česku. A jelikož jsou na internetu všude kvanta informací a člověk často neví, čím se má řídit, rozhodli jsme se nejít obvyklou cestou po kvantitě, ale spíše tou náročnější, ale cennější po kvalitě.

Je pravda, že mobil má u sebe skoro každý. Mluvíš v množném čísle, kdo v tom s tebou ještě jede?

Za samotným Zažijkraj.cz se skrývá tým mladých nadšenců do cestování. Za tu dobu se na projektu podílela celá řada super lidí… jmenovitě například Sára, Ester, Darja, Adél, Marcel, Míša, Verča, Honza, Adam,… Ale na něco jako je aplikace jsme samozřejmě využili i pomoc různých externistů, vývojářů a expertů. Také jsme utužili naši spolupráci s nakladatelstvím a vydavatelstvím Soukup a David (to jsou fakt profíci, na svém kontu mají už přes stovku vydaných knížek po Česku!). A právě díky této spolupráci můžeme přijít s takovouto platformou. Všechna místa totiž autoři prochodili a poznali na vlastní kůži, aby čtenářům poskytli prvotřídní informace a vlastní fotografie. Díky této spolupráci se tak uživatelé aplikace mohou těšit na opravdu kvalitní a hodnotný obsah.

A teď už přímo k aplikaci. Co nabízí?

Aplikace nabízí inspiraci na stovky výletů po celé České republice. Texty obsahují především praktické a užitečné rady, jak se na místo dostat, kudy vede nejlepší cesta, co určitě neopomenout, ale samozřejmě je také příjemnou formou představena historie místa. Výlety si můžete vyfiltrovat či jen tak procházet a jak se říká vybírat očima. Aplikace vám poslouží zároveň i jako osobní deníček. Všechny výlety je možné zaznamenat spolu se všemi detaily i fotografiemi a díky tomu budete mít všechny vzpomínky přehledně na jednom místě. Své fotky můžete sdílet i s dalšími uživateli nebo se zapojte do pravidelných fotosoutěží o krásné ceny. Jak říkáme… jednoduše „váš parťák na cesty“.

Je aplikace Zažijkraj.cz zdarma?

Ano, aplikaci si můžete stáhnout v App Storu pro iOS nebo v Google play pro Android zcela bezplatně. Existuje ale i VIP verze účtu, kterou je možno zakoupit přímo v aplikaci. Získáte tak exkluzivní informace profesionálních cestovatelů i přístup do VIP zóny. Více informací ZDE.

Čím je aplikace jedinečná a čím se liší od ostatních turistických aplikací?

V naší aplikaci si zakládáme hlavně na prvotřídních textech. Stáhnout informace z internetu dokáže kdekdo, ale mít autorský a čtivý obsah už taková sranda není. Všechny naše texty jsou autorské a celý tým ve spolupráci s již zmiňovaným Nakladatelstvím Soukup a David na nich usilovně pracoval dlouhou dobu. Díky tomu jsou informace aktuální a především jsou psané skutečnými turisty, kteří místa sami navštívili a procestovali. To všechno na vás čeká v příjemném uživatelském prostředí společně s krásnými fotografiemi a dalšími skvělými funkcemi. O aplikaci bych tu samozřejmě dokázal mluvit ještě hodně dlouho, ale nejlépe uděláte, když si ji vyzkoušíte sami. Léto je tady a my pevně věříme, že aplikace bude vaším parťákem na všechny vaše cesty.

Ke stažení ZDE

ikona facebook

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše